BUX 139176.24 -0,09 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem nőtt a magyar e-boltok száma

Az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület felmérése szerint idén sincs több magyar internetes üzlet, mint tavaly. Az e-boltokban általában nem tüntetik fel az üzletszabályzatot.

2001. július 18. szerda, 08:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly nem nőtt számottevően az internetes boltok száma - állapította meg nemrég végződött vizsgálatában az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület (OFE). Számukat Fischer Gábor, az OFE szakértője körülbelül negyvenre teszi. Tavaly 1,2 milliárd forint volt a kisfogyasztói (business-to-consumer, b2c) kereskedelem forgalma. A magyar e-boltok többsége marketplace-eken vagy online-áruházakon keresztül árulja termékeit, így egyszerre több helyen is jelen lehet. A magyar e-áruházak nagy részében nem vagy csak nehezen elérhető az üzletszabályzat. (Részletek a mai NAPI Gazdaságban.)

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet