A Mahart Balatoni Hajózási Rt.210 millió forint költséggel új, 98 vitorlás elhelyezésére alkalmas kikötőt épített Szigligeten. A beruházás részeként egy teljes infrastrukturával ellátott klubházat is kialakítottak - közölte Horváth Gyula, a társaság igazgatója. A tavaszi kormánydöntés nyomán ingyenes vagyonátadással a közforgalmi balatoni kikötőkkel rendelkező települési önkormányzatok többségi tulajdonába kerülő, idei üzleti tervében már 1,64 milliárd forint nettó árbevétellel és 100 millió forint adózás előtti nyereséggel kalkuláló társaság több mint 200 millió forint költséggel, még az idén új vitorláskikötőt épít Balatonlellén is.
2001. július 17. kedd, 08:21
