BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar tulajdonba került az Elekthermax Rt.

A pápai Elekthermax Rt.-t a cég menedzsmentje által alakított Emax 2001 Kft. megvásárolta a holland ATAG vállalatcsoporttól, így a társaság ismét 100 százalékos magyar tulajdonba került - tudatta hétfőn az MTI-vel Németh István, a társaság vezérigazgatója, aki a vételárat üzleti titokra hivatkozva nem árulta el. Az ATAG a közelmúltban úgy döntött: Hollandia, Belgium, Ausztria és Németország után Magyarországon is felszámolja konyhatechnikai érdekeltségeit.

2001. július 10. kedd, 08:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Elekthermax Rt. tavaly 200 ezer háztartási eszközt - álló- és beépített tűzhelyet, főzőfelületet, gázkonvektort, valamint csőfűtőtestet - állított elő. Árbevétele elérte a 8,3 milliárd forintot, ami 1 milliárddal volt több, mint 1999-ben.
Az új tulajdonos nem tervezi a cég mintegy 600 fős dolgozói létszámának leépítését, mivel folytatatni kívánja a termékfejlesztést, hogy szélesebb árukínálattal jelenhessen meg az erősödő hazai és nemzetközi piacon. A vezérigazgató a 2001-re várható bevételekről annyit mondott, hogy a váltás miatt feltehetően gyengébb lesz a tavalyinál.
A 74 éves pápai gyárat - a privatizáció során - 1993-ban vásárolta meg a holland vállalatcsoport. Jelentős összegeket - az elmúlt 3 évben mintegy másfél milliárd forintot - költött fejlesztésekre, többek között a gyártókapacitás növelésére.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet