Az Elekthermax Rt. tavaly 200 ezer háztartási eszközt - álló- és beépített tűzhelyet, főzőfelületet, gázkonvektort, valamint csőfűtőtestet - állított elő. Árbevétele elérte a 8,3 milliárd forintot, ami 1 milliárddal volt több, mint 1999-ben.
Az új tulajdonos nem tervezi a cég mintegy 600 fős dolgozói létszámának leépítését, mivel folytatatni kívánja a termékfejlesztést, hogy szélesebb árukínálattal jelenhessen meg az erősödő hazai és nemzetközi piacon. A vezérigazgató a 2001-re várható bevételekről annyit mondott, hogy a váltás miatt feltehetően gyengébb lesz a tavalyinál.
A 74 éves pápai gyárat - a privatizáció során - 1993-ban vásárolta meg a holland vállalatcsoport. Jelentős összegeket - az elmúlt 3 évben mintegy másfél milliárd forintot - költött fejlesztésekre, többek között a gyártókapacitás növelésére.
