A tavalyi első félévinél több mint egymilliárd forinttal magasabb árbevétel mögött a belföldi szárazárú forgalom 17 százalékos, és az export 2-3 százalékos növekedése áll. Az export szubvenciók kései - április közepei - kihirdetése, a hazai élősertés megugrott romániai kivitele, valamint a magas román tőkehús-védővámok miatt az exportcélú feldolgozás késve indult a Zalahúsnál. Ugyanakkor az adagolt, csomagolt húsárukkal két új piacon - Japánban és Dél-Koreában - sikerült megkapaszkodnia a társaságnak, így ez ellensúlyozta a kiviteli veszteséget.
Az ez év őszén induló mintegy egymilliárd forint értékű fejlesztés keretében a 4000 négyzetméter területű új üzemcsarnokba újabb csúcstechnológiájú feldolgozó rendszert telepítenek.
