BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Zalahús Rt. növelte exportját az első félévben

Az exporttámogatás késése ellenére növelte kivitelét és 6,2 milliárd forint árbevételt ért el az első félévben a Zalahús Rt. - tájékoztatta az MTI-t Farkas Imre elnök-vezérigazgató.

2001. július 10. kedd, 08:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi első félévinél több mint egymilliárd forinttal magasabb árbevétel mögött a belföldi szárazárú forgalom 17 százalékos, és az export 2-3 százalékos növekedése áll. Az export szubvenciók kései - április közepei - kihirdetése, a hazai élősertés megugrott romániai kivitele, valamint a magas román tőkehús-védővámok miatt az exportcélú feldolgozás késve indult a Zalahúsnál. Ugyanakkor az adagolt, csomagolt húsárukkal két új piacon - Japánban és Dél-Koreában - sikerült megkapaszkodnia a társaságnak, így ez ellensúlyozta a kiviteli veszteséget.
Az ez év őszén induló mintegy egymilliárd forint értékű fejlesztés keretében a 4000 négyzetméter területű új üzemcsarnokba újabb csúcstechnológiájú feldolgozó rendszert telepítenek.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet