Idén az Áfész-csoport árbevétele a múlt évihez hasonló mértékben, várhatóan mintegy 14 százalékkal növekszik. Így az Áfészek összforgalma eléri a 255-260 milliárd forintot.
Tavaly az Áfészek árbevétele 230 milliárd forint körül mozgott. A múlt évben a forgalom volumene az élelmiszereknél 5-6 százalékkal nőtt, míg az iparcikk-eladásnál a volumennövekedés elérte a 10 százalékot.
Az országban mintegy 5 ezer Áfész-üzlet működik, közülük a Coop-lánchoz 1909 bolt tartozik. Ez utóbbiak adják az Áfészek forgalmának mintegy kétharmadát, azaz a múlt évben a forgalmuk valamivel meghaladta a 140 milliárd forintot.
Az Áfészek a múlt évben beruházásra mintegy 2 milliárd forintot fordítottak. Ebből a Coop-lánc fejlesztésére a beruházási összeg fele jutott. Az Áfészek tavaly boltvásárlásra mintegy 400 millió forintot fordítottak. Emellett jelentős fejlesztési forrásokat biztosítottak a hűtőlánc korszerűsítésére. Ez 600 millió forintba került.
Bartus Pál szerint az Áfészeknek jelentős terhet jelentett a múlt évben a minimálbér emelése. Ez a dolgozók 39 százalékát érintette.
Az Áfészek a hazai élelmiszer-kereskedelemben a felmérések szerint a második-harmadik helyet foglalják el forgalmuk alapján. Idén elsősorban az iparcikk-forgalmat szeretnék növelni, alapvetően a Coop-lánchoz tartozó úgynevezett maxi Coop-boltokban. Ezért még ebben az évben egy központi disztribúciós raktárat adnak át Székesfehérváron. A beruházás értéke az árukészlettel együtt egymilliárd forint körül mozog.
