BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Raiffeisen pályázna a Postabankra

Felcsuti Péter, a Raiffeisen Bank Rt. vezérigazgatója közölte, hogy amennyiben a kormány újra meghirdetné a Postabankot, cége ajánlatot tenne az állami tulajdonban lévő hitelintézetre - olvasható a The Wall Street Journal honlapján. Elemzők szerint a Postabank iránti külföldi érdeklődés nyomán a kormány nyílt pályázatot írhat ki.

2001. március 9. péntek, 13:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felcsuti szerint - aki egyúttal a Bankszövetség elnöke is - a kormány két hibát követett el: először, mikor csak az OTP-vel tárgyalt, s nem írt ki nyílt tendert; másodszor, mikor a sikertelen tárgyalások után nem gyakorolt önkritikát és eldöntötte, hogy (pénzintézetnek) egyáltalán nem akarja eladni a Postabankot. A szakember úgy véli, ha a kormány esetleg ki is ír egy pályázatot, az OTP által ajánlott 25 milliárd forintnál nem remélhet többet, hiszen a Postabank informatikai rendszere elavult, s ráadásul a korábbi évek botrányait követően senki sem lehet biztos abban, hogy nem rejt-e magában újabb meglepetéseket a cég. Elemzők szerint a Raiffeisen mellett a CIB és a Citibank Rt. is a potenciális vevők közé sorolhatók. A CIB szóvivője közölte, hogy a kormány legutóbbi döntése teljesen új helyzetet produkált, így - mivel nem tudni, mi lesz a kormány következő lépése - felelőltlenség lenne igent vagy nemet mondani.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet