Katona elmondta, hogy a kormány 6 százalékos fogyasztói áramár-emelése helyett 12 százalékos drágítás lett volna indokolt, s ezt a Magyar Energia Hivatal számításai is alátámasztották. Az MVM-nek az árrés-különbség 55 milliárd forintos veszteséget jelent, s a fizetőképesség megőrzése érdekében Katona Kálmán szerint a társaságnak 40 milliárd forintot kellene kapnia a tulajdonostól, az ÁPV Rt.-től.
