Donald Trump hátraarcát követően az S&P 500 2008 óta a legnagyobb egynapos emelkedést produkálta, 9 százalékkal, míg a Dow Jones közel 3000 ponttal, a Nasdaq pedig 12 százalékkal  emelkedett szerdán. Az S&P 500-ból mindössze kilenc vállalat részvényei csökkentek.

Íme a legnagyobb nyertesek piac zárásakor: 

1. Légitársaságok és egyéb utazási cégek

Az utazási társaságok szerdán a legnagyobb piaci nyereséget tapasztalták:

  • a United Airlines árfolyama 26 százalékkal,
  • a Delta Air Lines részvényei 23 százalékkal emelkedtek.
  • A tengerjáró társaságok is jól jártak, a Norwegian Cruise Line 19 százalékkal,
  • a Carnival pedig 18 százalékkal emelkedett.
  • Az Expedia Group szintén 18 százalékkal ugrott meg ezen a napon.
Minden utazási márka nyert szerdán a Wall Streeten

mondta Amir Eylon, a Longwoods International, az utazási turisztikai piackutató tanácsadó cég elnök-vezérigazgatója a Business Insidernek (BI), egyben hozzátette, hogy az utazási társaságok két fő problémája a tarifákkal kapcsolatban a megnövekedett beszállítói költségek, például a repülőgép-alkatrészek, szállodai kellékek és építőanyagok, valamint attól való félelem, hogy a megnövekedett árak a gazdaságban gyengíthetik az utazási kiadásokat.

2. Félvezető cégek

Az Intel, az Nvidia és számos más félvezetőgyártó cég volt a rali legnagyobb nyertese.

  • Mind az Intel , mind az Nvidia árfolyama körülbelül 18-18 százalékkal nőtt.

3. Tesla és Elon Musk

A Tesla részvényei 22 százalékkal emelkedtek szerdán, ami örvendetes hír a cég számára, miután hónapok óta csökkenő részvényárfolyammal nézett szembe. A Tesla vezérigazgatója, Elon Musk is nyertesként került ki, részben a részvényárfolyamok emelkedése miatt.

Őrült fordulat a tőzsdéken, hatalmas plusszal indított a BUX, a forint viszont gyengül

A Második Világháború óta csak két alkalommal produkált erősebb napot az amerikai részvénypiac mint szerdán. A magyar tőzsdén is óriási felpattanással indult a kereskedés. Bővebben>>>

A Bloomberg milliárdosok indexe szerint, nettó vagyona 326 milliárd dollárra nőtt, szemben az egy nappal korábbi, piaczáráskori 290 milliárd dollárral, ami november óta a legalacsonyabb volt. Musk az elmúlt napokban nyilvánosan is kritizálta a vámokat.

Íme a legnagyobb vesztesek:

1. Kína

Más amerikai kereskedelmi partnerekkel ellentétben Kínát kizárták a vámok felfüggesztéséből. Trump azt is közölte, hogy 125 százalékra emeli a vámot Pekingre. Amint azt Meagan Martin-Schoenberger, a KPMG vezető közgazdásza a BI-nek megjegyezte, a Kínára vonatkozó vámok emelése valójában megemeli a tényleges vámtarifát.

2. Amazon

Bár az Amazon részvényeinek árfolyama szerdán 12 százalék körüli emelkedést mutatott, a Kínára kivetett magas vámok gondot okozhatnak az online kiskereskedelmi óriásnak, mivel az általa közvetlenül vagy külső eladókon keresztül értékesített termékek közül sok a távol-keleti országból származik. A BI munkatársa, Eugene Kim korábban arról számolt be, hogy a Morgan Stanley becslése szerint az Amazon az az e-kereskedelmi vállalat, amely leginkább ki van téve Trump tarifáinak, hivatkozva az általa Kínából származó termékekre.

Nem tudja követni, mit csinál Trump? Mutatjuk, hol tartunk most

Az amerikai elnök visszavonta a vámokat egyes országokra, amit meg is köszönt a tőzsde. A lakosság viszont pánikvásárlásba kezdett, az Amazon pedig törölte kínai megrendeléseit.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!