BUX 139723.88 0,63 %
OTP 45760 1,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtorpan a lendület? Negatív korrekció várható a hazai tőzsdén

A nagyobb hazai részvények történelmi csúcsa után visszarendeződni látszik a pesti tőzsde.

2025. január 13. hétfő, 08:49

Fotó: MTVA Sajtóadatbank/MTI / Faludi Imre
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Negatív korrekcióval indulhat a kereskedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT). 

Pénteken a BUX 583,52 pontos, 0,72 százalékos emelkedéssel, 81 761,77 ponton, újabb történelmi csúcson zárt.

Az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek küldött elemzésében azt írta, a nemzetközi befektetői hangulat bizonytalansága miatt negatív nyitásra számítanak a pesti börzén.

Varga Zoltán kifejtette, hogy a vezető részvények közül az OTP árfolyamamában

22 770 forintnál látható a következő potenciális ellenállás, míg a 22 ezer forintos szint már erős támaszt képez.

Pénteken a bankpapír ára 400 forinttal, 1,8 százalékkal 22 600 forintra erősödött, forgalma 20,4 milliárd forintot tett ki.

  • A Mol jegyzése visszaesett a 200 napos mozgóátlag alá, ami 2792 forintnál erős ellenállást jelent, míg lefelé támaszok 2760, és 2704 forintnál húzódnak. A Mol jegyzése pénteken 40 forinttal, 1,43 százalékkal 2760 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
  • A Richter nem tudta áttörni a 30 és az 50 napos mozgóátlagok által képezett, 10 615-10 705 forint közötti szintet, amely így ellenállást jelent, míg lefelé támasz 10 560, majd 10 300 forintnál látható az elemző szerint. A múlt hét utolsó napján a gyógyszerpapír árfolyama 90 forinttal, 0,85 százalékkal 10 620 forintra emelkedett, a részvények forgalma 960,8 millió forintot ért el.
  • A Magyar Telekom grafikonján a következő ellenállás 1342 forintnál, majd 1370 forintnál látható, míg támasz 1297 forintnál húzódik. Pénteken a Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 0,45 százalékkal 1336 forintra nőtt, forgalma 651,7 millió forint volt.
Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet