BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási terveik vannak Trumpéknak: dörzsölheti a markát, aki már jó áron bevásárolt

A Binance Közép-Kelet Európáért felelős igazgatója szerint az amerikai elnökjelöltek kijelentései arra utalnak, hogy a bitcoint a monetáris rendszer részévé fogják tenni.

2024. július 30. kedd, 19:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napokban két amerikai elnökjelölt is ígéretet tett arra, hogy stratégiai tartalékot fog képezni bitcoinokból a megválasztása esetén.

Egy Nashville-ben tartott bitcoin konferencián, Robert F. Kennedy Jr. független jelölt azt mondta, hogy megválasztása esetén az USA által lefoglalt 204 ezer bitcoint stratégiai eszközként a Fed-nek adná át. A pénzügyminisztériumot pedig arra utasítaná, hogy naponta 550 bitcoint vásároljon, amíg a tartalék el nem éri a legalább négymillió bitcoint, ami így az amerikai aranytartalékokkal volna összevethető.

A következő napon pedig Donald Trump tett ígéretet egy másik eseményen arra, hogy amennyiben elnökké választják, nem fogja engedélyezni az USA kormánya által jelenleg birtokolt bitcoinok eladását.

Ez fogja a nemzeti stratégiai bitcoin tartalékok alapját képezni

– fogalmazott.

Kyrylo Khomiakov, a Binance Közép-Kelet Európáért felelős igazgatója szerint az, hogy az elnökjelöltek az aranytartalékkal hasonlítják össze a bitcoint, csak ráerősít arra a digitális arany szerepre, amit a piac ennek a kriptovalutának már korábban is tulajdonított. Ahhoz, hogy a bitcoint stratégiai tartalékként tarthassák számon, új jogszabályokat kell majd elfogadni és bizonyos technológiai folyamatokat is működésbe kell állítani.

Mindez arra utal, hogy a bitcoint a monetáris rendszer részévé fogják tenni, a szabályozói környezet még inkább kikristályosodik, ami más kormányokat is arra fog kényszeríteni, hogy tisztázzák az álláspontjukat a bitcoinnal kapcsolatban.

A szakértő szerint a digitális arany funkciót elfogadva, egyes nagy intézményi befektetők is a bitcoin felhalmozásába kezdhetnek, míg mások a makrogazdasági környezettől függően dönthetnek úgy, hogy bitcoinba fektetik a pénzüket.

Donald Trump megnyomta a bitcoint
A volt amerikai elnök kibővítette a kriptopárti programját, ez pedig nagyon jót tett a bitcoinnak.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet