BUX 140006.82 0,27 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrasztotta a Fed a befektetőket, történelmi csúcson az arany árfolyama

Az arany ára kedden azt követően ugrott rekordmagasságra, hogy a Fed részéről olyan kijelentések hangzottak el, amely megerősítette a szeptemberi kamatcsökkentésre vonatkozó várakozásokat.

2024. július 16. kedd, 19:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!
Az arany ára rekordmagasságra ugrott kedden, miután a befektetők a menedéket keresték azt követően, hogy a Federal Reserve tisztviselőinek kijelentései megerősítették a szeptemberi amerikai kamatcsökkentésre vonatkozó várakozásokat.
A Reuters beszámolója szerint 

az arany árfolyama 1,6 százalékkal, unciánként 2460,99 dollárra erősödött, míg az arany határidős jegyzése az augusztusi szállításra 1,5 százalékkal, unciánként 2465,80 dollárra emelkedett.

Jerome Powell, a Fed elnöke hétfőn azt mondta, hogy a legutóbbi inflációs adatok megerősítették a döntéshozók bizalmát abban, hogy az árnyomás fenntartható pályára áll, és továbbra is alacsony marad, ezzel megnyugtatva a piacokat, hogy szeptemberben kamatcsökkentés várható.
Az alacsonyabb amerikai kamatlábak nyomást gyakorolnak a dollár- és kötvényhozamokra, ami növeli a nemesfém vonzerejét. 

Fawad Razaqzada, a City Index piaci elemzője szerint a kötvényhozamok továbbra is nyomás alatt vannak, elsősorban a gyenge gazdasági adatoknak és a csökkenő inflációs nyomásnak köszönhetően.

Az arany ára idén eddig több mint 19 százalékot emelkedett a 2023-as 13 százalékos emelkedés után.

Kíméletlen harc indul a maradék aranyért
A feltörekvő országokat követve a fejlett országok jegybankjai egyre inkább úgy érzik, növelni kellene az arany súlyát tartalékaikban. A dollár súlyának csökkenésére számítanak eközben, a nemesfém iránti étvágyat nem csökkenti, hogy árfolyama rekordközeli szinteken áll.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet