BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napokon belül tőzsdére lép a közösségi óriás, gigászi az érdeklődés

A Reddit a hét közepén 22 millió részvényt dob piacra, jelenleg négyszeres-ötszörös a túljelentkezés.

2024. március 18. hétfő, 17:15

Fotó: Getty Images / NurPhoto / Jakub Porzycki
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Reddit a tervek szerint szerdán tőzsdére lép, 22 millió részvény eladásával 748 millió dollárt terveznek összegyűjteni.

A Reuters információi szerint néhány nappal a platform debütálása előtt a részvények iránti érdeklődés négyszeres-ötszörös túljelentkezést mutat.

A Reddit a szerdai első nyilvános kibocsátás (IPO) után kerül a New Yorki-i tőzsdére, ahol 6,5 milliárd dolláros (körülbelül 2300 milliárd forint) piaci érték alakulhat ki, ami részvényenként 31 és 34 dollár közötti ársávnak felel meg.

A hagyományokkal szakítva a Reddit az egyik első online társaság, amely részvényeket kínál kiválasztott felhasználók és moderátorok számára, akiknek lehetőségük lesz megvásárolni ezeket a kezdeti ajánlati áron.

A jövedelmezőség azonban aggodalomra ad okot, mivel 18 éves fennállása alatt a platform még egyszer sem termelt bevételt.

Néhány Reddit-felhasználó ráadásul attól tart, hogy a platform kénytelen lesz elengedni a fő értékeit, mert meg kell felelnie a befektetők és a hirdetők igényeinek.

Eközben azonban a platform kihasználhatja a mesterséges intelligenciával kapcsolatos pénzszerzési lehetőségeket, miután az Egyesült Államok Szövetségi Kereskedelmi Bizottsága (FTC) vizsgálatot indított a Reddit-felhasználók bejegyzéseinek és egyéb tartalmainak külső szervezetek számára történő értékesítése, engedélyezése vagy megosztása miatt, amelyeket az MI-modellek képzésére használnak.

Rosszindulatú fórumozók intézhetik el a milliárdos üzletet
A Reddit közelgő kibocsátásán akár 6,5 milliárd dollárra is értékelhetik a céget. Azonban pont a cég felhasználóinak egy része fordult a cég ellen, legendás, tőzsdei körökben hatalmas befolyással rendelkező fórumán ugyanis a felhasználók megszavazták a részvény shortolását.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet