BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP vitt be egy komoly gyomrost a tőzsdének

Az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint a befektetőket elbizonytalanította, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarországgal szemben a szuverenitásvédelmi törvény miatt.

2024. február 7. szerda, 18:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 646,01 pontos, 0,99 százalékos csökkenéssel, 64 345,88 ponton zárt szerdán.

A részvénypiac forgalma 10,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Árokszállási Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője arról beszélt, hogy folyamatosan csökkent a BUX a szerdai kereskedés során. A szakértő szerint a befektetőket elbizonytalanította, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarországgal szemben a szuverenitásvédelmi törvény miatt.

Európában vegyes a kép a részvénypiacokon, a legtöbb tőzsdeindex mínuszban zárt, a régiós bankpapírok nyomás alatt vannak.

Az elemző szerint BUX-ot elsősorban az erőteljesebben gyengülő OTP húzta le, de a Mol is mínuszban fejezte be a kereskedést.

A Richter emelkedett, a Magyar Telekom pedig kis mínuszban zárt; a két papír viszonylag jobb teljesítményét segíthette, hogy az elmúlt néhány napban mindkét társaságra érkeztek céláremelések - tette hozzá az elemző.

Mol 22 forinttal, 0,75 százalékkal 2894 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 360 forinttal, 2,13 százalékkal 16 540 forintra esett, forgalmuk 6,4 milliárd forintot tett ki.

Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,13 százalékkal 769 forintra gyengült, forgalma 508,2 millió forint volt.

Richter-papírok árfolyama 30 forinttal, 0,31 százalékkal 9750 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el.

BUMIX 5629,94 ponton zárt szerdán, ez 13,75 pontos, 0,24 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet