Az előző napon a BUX 494,17 pontos, 0,77 százalékos
csökkenéssel, 63 292,90 ponton zárt, a részvénypiac forgalma 12,2 milliárd
forint volt.
Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője kiemelte,
hogy a vezető részvények közül az OTP nem tudta áttörni a 17 000
forintos szintet, az első fontosabb támasz 16 500 forintnál húzódik. Kedden az OTP-részvények ára 155 forinttal, 0,91 százalékkal 16 825 forintra esett,
forgalmuk 6,1 milliárd forintot tett ki.
A Mol árfolyama a 200 napos mozgóátlag alá esett,
amely 2814 forintnál látható, erős támasz pedig 2800 forintnál húzódik. A Mol árfolyama 26 forinttal, 0,92 százalékkal 2806 forintra csökkent, 1,2 milliárd
forintos forgalomban kedden.
A Richter a 9150 forintos szint alá esett, a
következő támasz 9000 forintnál adódik. A Richter-papírok árfolyama 165
forinttal, 1,78 százalékkal 9080 forintra gyengült kedden, a részvények
forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.
A Magyar Telekom
a kedd délelőtti bejelentés hatására tovább emelkedett. A társaság 15
százalékos díjkorrekciót jelentett be, az inflációkövető díjkorrekció március
1-től lép hatályba. A részvény árfolyamában a következő potenciális ellenállás
800 forintnál húzódik, támasz pedig 750 forint közelében. A Magyar Telekom árfolyama 18 forinttal, 2,4 százalékkal 769 forintra erősödött, forgalma 2,1
milliárd forint volt kedden.
