BUX 139051.82 -0,18 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Akkorát ment a BUX, hogy még a európai tőzsdék is csak ámulnak

Több mint 2 százalékot erősödött a BUX a Budapesti Értéktőzsdén kedden, de a többi vezető részvény is nagyot pörgött.

2023. november 28. kedd, 17:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP kiemelkedő, 4,49 százalékos növekedéssel zárt kedden, ezzel 610 forinttal drágult. Ez húzta magával a BUX-ot is, ami 2,30 százalékos pluszt könyvelhetett el.

Mol 26 forinttal, 094 százalékkal 2796 forintra, a Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,67 százalékkal 604 forintra, a Richter-papírok árfolyama 100 forinttal, 1,18 százalékkal 8600 forintra erősödött. A BUMIX 19,54 pontos, 0,39 százalékos emelkedéssel zárt hétfőhöz képest.

Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI-nek azt mondta, az OTP kiemelkedő teljesítménye a nyugat-európai piacok is felülteljesítette, és ez a hangulat ragadt át a többi papírra is.

Hozzátette, a HSBC 23 150 forintra emelte az OTP-re vonatkozó 12 havi célárfolyamát, ami 60 százalékos felértékelődést jelent. A Scope negatívról stabilra javította a pénzintézet hitelminősítését.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet