BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felemás arcát mutatta hétfőn a BUX

A hazai blue chipek kiegyenlítették egymást a hét első napján.

2023. október 30. hétfő, 17:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 119,94 pontos, 0,21 százalékos emelkedéssel, 56 434,91 ponton zárt hétfőn.

A részvénypiac forgalma 4,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a BÉT viszonylag gyengén teljesített, a BUX enyhe emelkedése alacsony forgalommal párosult hétfőn. A magyar részvénypiac annak ellenére zárt gyengén, hogy egyébként a nemzetközi hangulat kedvezően alakult - tette hozzá Czibere Ákos.

  • A Mol 22 forinttal, 0,77 százalékkal 2896 forintra erősödött, 501,6 millió forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 55 forinttal, 0,41 százalékkal 13 585 forintra nőtt, forgalmuk 2,4 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 1,0 forinttal, 0,18 százalékkal 558 forintra csökkent, forgalma 50,6 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 55 forinttal, 0,64 százalékkal 8545 forintra esett, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4957,31 ponton zárt hétfőn, ez 12,03 pontos, 0,24 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet