BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP húzta le a BUX-ot, de mi történhetett?

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 320,40 pontos, 0,56 százalékos csökkenéssel 57 379,38 ponton zárt szerdán.

2023. szeptember 20. szerda, 17:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

részvénypiac forgalma 13,0 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint az európai tőzsdeindexek általában jobban teljesítettek, a BÉT vezető kibocsátói nem zártak jó napot szerdán. Sághy Balázs a BUX visszaesését elsősorban

az OTP gyengülésével magyarázta, hozzátéve, hogy ezt nem kibocsátói hír okozta, valószínűleg néhány nagyobb befektető részvényeladása állhat mögötte.

Az amerikai kamatdöntést megelőzően a piac bizonytalan, ebben a helyzetben előfordulhatnak ilyen döntések - tette hozzá.      

A Mol 54 forinttal, 1,96 százalékkal 2814 forintra erősödött, 2,0 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 400 forinttal, 2,78 százalékkal 14 010 forintra csökkent, forgalmuk 8,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4,0 forinttal, 0,76 százalékkal 525 forintra esett, forgalma 718,6 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 9205 forinton maradt, a részvények forgalma 1,0 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4927,34 ponton zárt szerdán, ez 51,32 pontos, 1,05 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet