BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eséssel zárt a BUX

A vezető részvények vegyesen teljesítettek szerdán, a BUX pedig mínuszban zárt.

2023. július 26. szerda, 17:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 207,39 pontos, 0,39 százalékos csökkenéssel 53 551,27 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 9,2 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint nincs különösebb oka a visszaesésnek, hiszen sem a BÉT nagy kibocsátóit, sem a magyar gazdaságot érintő hír nem jelent meg, csupán a nemzetközi hangulat alakult kedvezőtlenül.

Valószínű ugyanakkor, hogy mindenképp csökkent volna a BUX, ugyanis egy-egy hosszabb emelkedés után szinte törvényszerű az átmeneti visszaesés – tette hozzá Árokszállási Zoltán. A szerdai csökkenést több héten át tartó növekedés előzte meg, a tőzsdeindex 50 ezer pont alól kezdett emelkedni a hónap első felében.

A vezető részvények közül

  • Mol ára 28 forinttal, 0,99 százalékkal 2806 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban;
  • az OTP-részvények ára 70 forinttal, 0,54 százalékkal 12 900 forintra esett, forgalmuk 5,7 milliárd forintot tett ki;
  • Magyar Telekom árfolyama 1,0 forinttal, 0,24 százalékkal 413,50 forintra erősödött, forgalma 74,8 millió forint volt;
  • Richter-papírok árfolyama 60 forinttal, 0,68 százalékkal 8855 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,0 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3965,42 ponton zárt szerdán, ez 38,39 pontos, 0,96 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet