A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 0,81 pontos csökkenéssel, 53 403,36 ponton nyitott kedden, a hétfői záró értékéhez képest minimálisan gyengült.
Nyitásban kis csökkenés elképzelhető, de a nap végén inkább erősödés várható a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) kedden az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint. Varga Zoltán az MTI-nek még a tőzsdenyitás előtt küldött előrejelzésében felidézte: nem szakadt meg a pozitív széria, a Mol kivételével mindegyik vezető részvény emelkedni tudott hétfőn.
A vezető részvények közül...
- az OTP egészen közel jár a 13 ezer forintos szinthez, ami komolyabb ellenállást jelent a bankpapír grafikonján – hétfőn az OTP-részvények ára 95 forinttal, 0,75 százalékkal 12 845 forintra erősödött, forgalmuk 4,8 milliárd forintot tett ki;
- a Mol lefordult a 2885 forintos ellenállási szintről és a 2850 forintos támasz alatt zárt, a következő fontosabb szint 2785 forint közelében húzódik – a papír árfolyama 64 forinttal, 2,22 százalékkal 2816 forintra csökkent hétfőn, 1,9 milliárd forintos forgalomban;
- a Richter jól szerepelt, a következő fontos szint 9 ezer forintnál húzódik – hétfőn a Richter-papírok árfolyama 90 forinttal, 1,02 százalékkal 8915 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el;
- a Magyar Telekom árfolyama az 50 napos mozgóátlagtól próbál elrugaszkodni, további emelkedésre a 416 forintos szint áttörése esetén lehet kilátás a szakértő szerint – a Magyar Telekom árfolyama 3,5 forinttal, 0,85 százalékkal 416 forintra nőtt, forgalma 167,1 millió forint volt hétfőn.
