BUX 139389.07 0,06 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ajjaj, mi lesz itt? Elindult a gáz és a olaj ára felfelé

A vezető nyugat-európai tőzsdék is pluszban zártak.

2023. július 18. kedd, 19:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 mutató 0,64 százalék, a frankfurti DAX-index 0,35 százalék, a párizsi CAC-40 index pedig 0,38 százalék pluszban fejezte be a napot. Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,30 százalékkal erősödött.

Az európai tőzsdezáráskor (17.30 órakor) New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 1,05 százalékos, az S&P 500-as index pedig 0,32 százalékos növekedést, viszont a Nasdaq-piac összetett mutatója 0,19 százalékos csökkenést jelzett.

Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 1,22 dollárral (1,55 százalékkal) 79,72 dollárra nőtt.

Az arany ára unciánként 1,51 százalékkal (29,45 dollárral) 1985,85 dollárra emelkedett.

Az európai gázár emelkedett.

A TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, augusztusi határidős jegyzésében 1 megawattóra 27,65 eurón zárt, ami 10,15 százalékkal magasabb előző napi záróértékénél.

gáz ára három hónapja 41,83 eurón, egy éve 117,86 eurón, két éve 17,28 eurón zárt. Tavaly augusztusban rekordszinten, 346,52 eurón is jegyezték.

Ránk ijesztett a gázár, de rögtön megjöttek az eladók
A tavalyi árrobbanás óta örvendetesen csökkenő európai gázár egy mező bezárásának hírére múlt héten hirtelen 60 százalékkal drágult, azóta azonban már vissza is tért a kiindulási szintre. A tavalyi magas ár utóhatásai itthon októberben szűnnek meg végleg. Bővebben>>>
Economx
Economx

Ez is érdekelhet