BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglovagolta a kedvező nemzetközi hangulatot a pesti tőzsde

Több mint 0,8 százalékos pluszban zárt a BUX kedden, mindegyik vezető részvény erősödött.

2023. július 11. kedd, 18:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 431,36 pontos, 0,86 százalékos emelkedéssel, 50 549,40 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 8 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Árokszállási Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, hogy a nyári időszakban megszokott átlagos forgalom mellett az összes vezető részvény drágult. A nemzetközi részvénypiaci hangulat is optimista volt, a délutáni órákban érkeztek meg a vevők a parkettre.

Az OTP erősödését segítette, hogy a Citibank 11 625 forintról 13 635 forintra emelte a bankrészvény 12 havi célárát, vételi ajánlással – tette hozzá. Kiemelte: a szerda délutáni amerikai inflációs adatok érdemben befolyásolhatják a piacokat, így a kereskedésben kivárás várható.

  • Mol 22 forinttal, 0,73 százalékkal 3026 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 90 forinttal, 0,76 százalékkal 11 950 forintra nőtt, forgalmuk 4,5 milliárd forintot tett ki.
  • Magyar Telekom árfolyama 2,5 forinttal, 0,60 százalékkal 416,50 forintra emelkedett, forgalma 83,5 millió forint volt.
  • Richter-papírok árfolyama 105 forinttal, 1,26 százalékkal 8455 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3662,84 ponton zárt kedden, ez 22,16 pontos, 0,61 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet