BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödéssel kezdte a napot a pesti tőzsde

A negatív piaci hangulat ellenére minimális pluszban kezdődött a kereskedés a BÉT-en.

2023. július 6. csütörtök, 09:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 3,13 pontos emelkedéssel, 50 077,53 ponton nyitott csütörtökön, a szerdai záróértékéhez képest 0,01 százalékkal erősödött. A BUX szerdán 132,39 pontos, 0,26 százalékos csökkenéssel, 50 074,40 ponton zárt.

Árokszállási Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője még tőzsdenyitás előtt az MTI-nek küldött kommentárjában közölte, hogy a reggeli nemzetközi részvénypiaci hangulat ismét negatív, ezért a BÉT-en csökkenéssel indulhat a kereskedés.

Az elemző a négy vezető részvényről közölte, hogy

  • az OTP érdemi esés után 11 795 forinton zárt, ellenállás 12 270 forintnál, támasz 11 580 forintnál van a bankpapír árfolyamában. Az előző nap az OTP-részvények ára 195 forinttal, 1,63 százalékkal 11 795 forintra csökkent, forgalmuk 3,0 milliárd forintot tett ki.
  • Richter árfolyama továbbra is a 8250-8500 forintos kereskedési sávban maradt. Szerdán a Richter-papírok árfolyama 40 forinttal, 0,48 százalékkal 8350 forintra nőtt, a részvények forgalma 531,8 millió forintot ért el.
  • Mol ismét erősödni tudott 3040 forintig, amivel megközelítette a június közepén látott lokális csúcsot, 3050 forintnál. Az előző nap a Mol 36 forinttal, 1,20 százalékkal 3040 forintra erősödött, 1,5 milliárd forintos forgalomban.
  • Az elemző szerint a Magyar Telekomnál továbbra sincs igazán változás: 410 forintnál ellenállás, 403 forintnál támasz látható. Szerdán a Magyar Telekom árfolyama 1,5 forinttal, 0,37 százalékkal 405,50 forintra esett, forgalma 47,6 millió forint volt.
Economx
Economx

Ez is érdekelhet