BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az OTP zárt pluszban a blue chipek közül

Minimális csökkenéssel zárt pénteken a pesti tőzsde, ami a szekértő szerint „alulteljesítő volt” a hét utolsó napján.

2023. június 30. péntek, 18:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 110,52 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 50 505,73 ponton zárt pénteken.

A részvénypiac forgalma 7,1 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Sághy Balázs az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője az MTI-nek elmondta: alulteljesítő volt a budapesti tőzsde, miközben a nyugat-európai tőzsdéken egy százalék feletti az emelkedés. Az optimizmus okai a vártnál kedvezőbb európai inflációs adatok, és a vártnál kedvezőbb amerikai inflációs adatok voltak. A varsói tőzsdeindex ugyanígy mínuszban van, mint a budapesti. Egyedi hírek nem érkeztek, egyfajta érdektelenség uralkodott – tette hozzá.

A vezető részvények közül

  • Mol 10 forinttal, 0,33 százalékkal 2988 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban;
  • az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,41 százalékkal 12 130 forintra erősödött, forgalmuk 3,9 milliárd forintot tett ki;
  • Magyar Telekom árfolyama 5,5 forinttal, 1,34 százalékkal 404,50 forintra esett, forgalma 94,6 millió forint volt;
  • Richter-papírok árfolyama 80 forinttal, 0,94 százalékkal 8420 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3619,98 ponton zárt pénteken, ez 2,66 pontos, 0,07 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet