BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy pörgés volt a BÉT-en: húszmilliárd felett a forgalom

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 541,95 pontos, 1,11 százalékos emelkedéssel, 49 342,40 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 21,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

2023. június 8. csütörtök, 18:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője a forgalmi adatok alapján az OTP erősödésével magyarázta a BUX emelkedését. Árokszállási Zoltán szerint az infláció csökkenéséről szóló hírek miatt teljesíthettek ilyen jól hogy a bank részvényei, kibocsátói hír ugyanis nem jelent meg csütörtökön.

A forgalom hirtelen megugrását nyugat-európai és amerikai befektetők vásárlásaira vezette vissza, valószínűleg ők vettek nagyobb mennyiségben OTP-részvényeket a kedvező adatok miatt.

A vezető részvények közül

  • Mol 24 forinttal, 0,80 százalékkal 3010 forintra erősödött, 2,1 milliárd forintos forgalomban;
  • az OTP-részvények ára 370 forinttal, 3,32 százalékkal 11 520 forintra nőtt, forgalmuk 17,0 milliárd forintot tett ki;
  • Magyar Telekom árfolyama 0,5 forinttal, 0,12 százalékkal 410 forintra csökkent, forgalma 74,0 millió forint volt;
  • Richter-papírok árfolyama 110 forinttal, 1,29 százalékkal 8430 forintra esett, a részvények forgalma 2,0 milliárd forintot ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3299,46 ponton zárt csütörtökön, ez 6,18 pontos, 0,19 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet