BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP vitte a hátán a pesti tőzsdét

Több mint 1 százalékos pluszban zárt a BUX, amelyet a bankpapír húzott fel.

2023. június 7. szerda, 18:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 513,20 pontos, 1,06 százalékos emelkedéssel, 48 800,45 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 11,9 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Árokszállási Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta: a nemzetközi hangulat inkább vegyes, a BUX ugyanakkor több mint 1 százalékkal emelkedett. A magyar részvényindexet főként az OTP-részvények húzták fel, bár a bankkal kapcsolatos bejelentés, fontos hír nem érkezett. Kedden – szintén különösebb hír nélkül – gyengült a papír, ezt korrigálhatta a piac szerdán.

Richter csökkenése technikai hatásból adódik, miután a részvény kedden forgott utoljára osztalékszelvénnyel; ettől a BUX-index értékét megtisztítják - tette hozzá.

  • A Mol 14 forinttal, 0,47 százalékkal 2986 forintra erősödött, 3,1 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 150 forinttal, 1,36 százalékkal 11 150 forintra nőtt, forgalmuk 6,2 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 2,5 forinttal, 0,61 százalékkal 410,50 forintra csökkent, forgalma 190,3 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 245 forinttal, 2,79 százalékkal 8540 forintra esett, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3293,28 ponton zárt szerdán, ez 3,95 pontos, 0,12 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet