A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 178,74 pontos, 0,39 százalékos csökkenéssel, 46 073,98 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 5,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Sághy Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője az MTI-nek elmondta, hogy eséssel zárt a magyar tőzsde, a forgalom a szerdai 9,5 milliárd forinthoz képest 37,5 százalékkal csökkent. Megjegyezte, hogy az európai tőzsdéken is hasonló volt a hangulat.
A blue chipek közül az OTP pozitívan teljesített, amely betudható a negyedéves eredményének. A Mol és a Richter csütörtök éjjel jelenti negyedéves eredményét, amellyel kapcsolatban a befektetők óvatosak.
- A Mol 38 forinttal, 1,36 százalékkal 2766 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 85 forinttal, 0,79 százalékkal 10 845 forintra erősödött, forgalmuk 4,1 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,24 százalékkal 416 forintra nőtt, forgalma 511,7 millió forint volt.
- A Richter-papírok árfolyama 100 forinttal, 1,19 százalékkal 8300 forintra esett, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3374,77 ponton zárt csütörtökön, ez 5,73 pontos, 0,17 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz képest.
Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 0,92 dollárral (1,20 százalékkal) 75,49 dollárra csökkent.
Az arany ára unciánként 0,78 százalékkal (15,95 dollárral) 2021,15 dollárra süllyedt.
Az európai gázár csökkent. A TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, májusi határidős jegyzésében 1 megawattóra 34,805 eurón zárt, ami 0,537 százalékkal alacsonyabb előző napi záróértékénél. A gázár három hónapja 53,01 eurón, egy éve 75,99 eurón zárt. Tavaly augusztusban rekordszinten, 346,52 eurón is jegyezték.
