BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugisabb mederben folytatódhat kedden a kereskedés

Minimális csökkenéssel nyitott a BÉT kedden.

2023. március 21. kedd, 09:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 1,74 pontos csökkenéssel, 41 341,88 ponton nyitott kedden. A hétfői záró értékéhez képest alig változott.

A nemzetközi befektetői hangulat hétfőn megnyugodott, így a pozitív tartományban indulhat a kereskedés a BÉT kedden – írta még a tőzsdenyitás előtt az MTI-nek küldött kommentárjában Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője. A BÉT részvényindexe, a BUX 572,38 pontos, 1,40 százalékos emelkedéssel, 41 343,62 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 13,3 milliárd forint volt.

  • Az elemző megjegyezte, hogy az OTP grafikonján a 200 napos mozgóátlag 9517 forintnál húzódik, áttörése esetén a következő ellenállás 9900 forintnál található. A bankpapír ára hétfőn 8 forinttal, 0,08 százalékkal 9482 forintra csökkent, forgalmuk 10,7 milliárd forintot tett ki.
  • Mol jegyzése hétfőn 3,4 százalékos emelkedéssel, 1,8 milliárdos forgalom mellett a 2500 forintos ellenállásig korrigált vissza, itt a következő szint 2630 forintnál látható - mondta.
  • Richter árfolyama is felfelé mozdult el, ellenállás 7500 forint közelében található. A hétfői kereskedésben a gyógyszerpapír árfolyama 2,05 százalékkal 7450 forintra nőtt, a részvények forgalma 628,7 millió forintot ért el.
  • Magyar Telekom grafikonján 381 forintnál húzódik támasz, 394 forintnál ellenállás. A telekommunikációs részvény árfolyama 3,0 forinttal, 0,78 százalékkal 382 forintra esett, forgalma 85,4 millió forint volt a hét első kereskedési napján.
Economx
Economx

Ez is érdekelhet