BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot ment kedden a Richter

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 209,64 pontos, 0,46 százalékos emelkedéssel, 46 042,13 ponton zárt kedden.

2023. január 10. kedd, 18:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 10,1 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a BÉT európai összevetésben jól teljesített, a nyugati részvénypiacokat stagnálás, vagy inkább csökkenés jellemezte.

Különösen a Richter erősödött, valószínűleg azért, mert az amerikai piacról az ottani partner előrejelzése alapján nagyobb bevétel származhat, mint amit eddig vártak – tette hozzá Török Lajos.

  • A Mol 2 forinttal, 0,07 százalékkal 2680 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 25 forinttal, 0,23 százalékkal 10 920 forintra nőtt, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 2,0 forinttal, 0,56 százalékkal 362 forintra emelkedett, forgalma 70,2 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 115 forinttal, 1,36 százalékkal 8550 forintra erősödött, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX stagnált, 3712,45 ponton zárt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet