BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tegnapi után újra történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 402,27 pontos, 0,73 százalékos emelkedéssel, 55 136,00 ponton, történelmi csúcson zárt csütörtökön - írja az MTI.

2021. október 14. csütörtök, 17:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac forgalma 8,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest, az OTP árfolyama napközben új történelmi maximumot ért el - írta elemzésében Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője. A nemzetközi tőzsdéken kedvező a hangulat, a BUX is jól teljesített, új történelmi csúcson zárt, ennek ellenére némileg lemaradt az európai tőzsdékhez képest.

A forgalom az átlag alatt alakult a szokásosnál alacsonyabb OTP-forgalom miatt - jegyezte meg.

Bosnyák jelezte, a nap nyertese egyértelműen a Mol volt, az energiaválság miatt az olaj és a gáz ára emelkedik, és ez kedvezően hatott a Mol árfolyamára, a részvény a legnagyobb forgalmat érte el. Az OTP új történelmi csúcsot ért el. A Richter picit esett, az európai tendenciát követve.

  • A Mol 74 forinttal, 2,75 százalékkal 2768 forintra erősödött, 3,2 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 70 forinttal, 0,37 százalékkal 19 140 forintra nőtt, forgalmuk 3,2 milliárd forintot tett ki. Napközben 19 250 forinton új történelmi csúcsot ért el a bankpapír árfolyama.
  • A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 425 forint maradt, forgalma 79,1 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 55 forinttal, 0,64 százalékkal 8605 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4392,24 ponton zárt csütörtökön, ez 3,98 pontos, 0,09 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet