Az OTP-részvények ára 330 forinttal, 1,79 százalékkal 18 750 forintra erősödött, forgalmuk 7,2 milliárd forintot tett ki.
A Mol 8 forinttal, 0,33 százalékkal 2400 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban.
A Magyar Telekom árfolyama 1,0 forinttal, 0,23 százalékkal 436 forintra nőtt, forgalma 78,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 95 forinttal, 1,10 százalékkal 8735 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 4407,76 ponton zárt csütörtökön, ez 11,90 pontos, 0,27 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
A befektetők kedvezően fogadták, hogy az Európai Központi Bank jelzése szerint az eurózónában hosszú távon maradhat a támogató monetáris politika, és a növekedési kilátások is javultak. A BÉT vezető részvényeinek többsége annak ellenére zárt növekedéssel, hogy a BUX csütörtökön túlnyomórészt negatív tartományban maradt, csak a nap végére fordult át emelkedésbe
- mondta Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.
