BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcsot döntött a BUX és az OTP

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 500,73 pontos, 0,95 százalékos emelkedéssel történelmi csúcson, 53 015,67 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 11,5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. A BUX kedden rövid időre átlépte az 53 ezer pontot, de a záró érték most maradt először fölötte. Az OTP is az eddigi legmagasabb árfolyamán fejezte be a kereskedést.

2021. szeptember 9. csütörtök, 17:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP-részvények ára 330 forinttal, 1,79 százalékkal 18 750 forintra erősödött, forgalmuk 7,2 milliárd forintot tett ki.

A Mol 8 forinttal, 0,33 százalékkal 2400 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban.

A Magyar Telekom árfolyama 1,0 forinttal, 0,23 százalékkal 436 forintra nőtt, forgalma 78,8 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 95 forinttal, 1,10 százalékkal 8735 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4407,76 ponton zárt csütörtökön, ez 11,90 pontos, 0,27 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

A befektetők kedvezően fogadták, hogy az Európai Központi Bank jelzése szerint az eurózónában hosszú távon maradhat a támogató monetáris politika, és a növekedési kilátások is javultak. A BÉT vezető részvényeinek többsége annak ellenére zárt növekedéssel, hogy a BUX csütörtökön túlnyomórészt negatív tartományban maradt, csak a nap végére fordult át emelkedésbe

- mondta Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet