BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika és Európa is vörösben úszott

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden - írja az MTI.

2021. május 11. kedd, 21:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 2,47 százalékos, a párizsi CAC-40 index 1,86 százalékos, a frankfurti DAX index pedig 1,82 százalékos gyengüléssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,92, a Stoxx Europe 600 1,97 százalékkal süllyedt hétfői záróértékéhez viszonyítva.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor mínuszban álltak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 1,23 százalék, a Nasdaq mutató 0,36 százalék, az S&P-index pedig 0,92 százalék gyengülést jelzett. Este 9 órakor a tőzsdemutatók továbbra is veszteségben álltak, a Dow 1,32, az S&P 500 0,82, a Nasdaq pedig 0,02 százalékos mínuszban.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 13 centtel (0,19 százalékkal) 68,45 dollárra nőtt.

Az arany ára unciánként 0,23 százalékkal (4,30 dollárral) 1833,30 dollárra csökkent.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet