A Mol 46 forinttal, 2,09 százalékkal 2244 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,36 százalékkal 13 925 forintra nőtt, forgalmuk 4,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 9,0 forinttal, 2,20 százalékkal 418 forintra emelkedett, forgalma 344,3 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 55 forinttal, 0,65 százalékkal 8565
forintra erősödött, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 3712,94 ponton zárt hétfőn, ez 16,64 pontos, 0,45 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.
A legfontosabb hétfői hír a Richter gyorsjelentése volt. A gyógyszeripari vállalat a vártnál gyengébb számokat közölt ugyan, de a nap végén kisebb pluszban tudott zárni a részvény, ami pozitívum. Igazán jól a Mol és a Magyar Telekom teljesített, ezek a részvények húzták fel a BUX-ot. Így a magyar tőzsde felülteljesített az európai piacokhoz képest, a forgalom ugyanakkor nem volt túl magas a hét első kereskedési napján.
- mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője.
