BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Majdnem rekordot döntött februárban a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 43 790 pontos záróértéke 0,7 százalékkal volt magasabb a januári 43 502 pontnál, a hónap közben azonban jóval 45 ezer pont fölött is járt, ezzel megközelítette eddigi legmagasabb értékét - közölte a BÉT hétfőn az MTI-vel.

2021. március 1. hétfő, 13:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac összforgalma 220 milliárd forint volt az év második hónapjában, ami napi 11 milliárd forintnak felel meg.

Februárban tovább folytatódott világszerte a kiváló tőzsdei hangulat, amely a BÉT-en is érződött. A piac viszonylag nyugodt, kiszámítható volt, és a válságot egyértelműen maga mögött hagyta, hisz a BUX immár második hónapja stabilan a járvány előtti szinteken tartózkodott, kevéssel az egy évvel ezelőtt beállított örökös csúcsérték alatt.

A forgalom 53,2 százalékát az OTP adta 117,2 milliárd forinttal, majd a Richter következett 57,1 milliárd forinttal, ami a forgalom 23,5 százaléka, ezt követte a Mol 16,8, illetve a Magyar Telekom a forgalom 2,1 százalékkal, előbbiből 37,1, utóbbiból 4,6 milliárd forintos forgalmat bonyolítottak le.

A blue chipek közül ezúttal a Magyar Telekom és a Richter árfolyama emelkedett komolyabban, 2,9, illetve 3,7 százalékkal, a Richter a hónap folyamán új történelmi csúcsot ért el.

A befektetési szolgáltatók kereskedési rangsorában a Wood lett az első 137,6 milliárd forintos duplikált forgalommal, második helyezett a Concorde 108,6 milliárd forinttal, az Erste pedig 101,4 milliárd forinttal a harmadik lett.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet