BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter tartotta a lelket Budapesten

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 147,03 pontos, 0,33 százalékos emelkedéssel, 44 250,43 ponton zárt csütörtökön - írja az MTI.

2021. január 21. csütörtök, 17:56

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 10,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

"Jó napot zárt a magyar részvényindex a Richter jó teljesítményének köszönhetően. A többi papírnál nem voltak jelentős mozgások, a Richter ezért tudta felhúzni az egész tőzsdét. Részben azért emelkedett a gyógyszervállalati papír, mert a Jefferies újabb pozitív elemzést adott ki a cégről, valamint szerdán tovább vásárolták a saját részvényeiket" - értékelte a napot Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője.

A Magyar Telekomot iránykeresés jellemezte, míg az OTP és a Mol csökkenéssel zárt - mondta el Török.

A Mol 10 forinttal, 0,43 százalékkal 2292 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 60 forinttal, 0,43 százalékkal 13 880 forintra esett, forgalmuk 5,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1,50 forinttal, 0,37 százalékkal 402,50 forintra erősödött, forgalma 69,5 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 190 forinttal, 2,40 százalékkal 8110 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,4 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3816,27 ponton zárt csütörtökön, ez 42,19 pontos, 1,12 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

A tengerentúli indexek emelkedésben vannak, miután Joe Biden letette elnöki esküjét szerdán.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet