BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 506,60 pontos, 1,14 százalékos csökkenéssel, 44 103,40 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 11,3 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2021. január 20. szerda, 17:44

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol 26 forinttal, 1,12 százalékkal 2302 forintra csökkent, 2,0 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 160 forinttal, 1,13 százalékkal 13 940 forintra esett, forgalmuk 5,4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,50 forinttal, 0,12 százalékkal 401 forintra gyengült, forgalma 262,2 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 130 forinttal, 1,61 százalékkal 7920 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,7 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3774,08 ponton zárt szerdán, ez 9,13 pontos, 0,24 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

A BUX csökkenése nem lesz tartós, hiszen a befektetői hangulat Európában és Amerikában egyaránt kedvező, belföldön pedig nem jelentek meg olyan hírek kedden, amelyek visszavetnék a kereskedést. A magyar részvénypiac csupán korrigál az előző heti, és a mostani hét elejére is áthúzódó emelkedést követően - mondta Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet