BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter húzta fel a BUX-ot

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 176,76 pontos, 0,42 százalékos emelkedéssel, 42 088,03 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 13,5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével emelkedtek az előző napi záráshoz képest.

2020. december 17. csütörtök, 18:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol változatlanul 2172 forinton állt, 1,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 80 forinttal, 0,59 százalékkal 13 530 forintra nőtt, forgalmuk 9,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,5 forinttal, 0,13 százalékkal 374 forintra emelkedett, forgalma 197,1 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 65 forinttal, 0,88 százalékkal 7470 forintra erősödött, a részvények forgalma 2,0 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3543,31 ponton zárt csütörtökön, ez 7,38 pontos, 0,21 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

A Richter emelkedésének köszönhetően zárt pluszban a BUX-index. A kedvevő nemzetközi befektetői hangulat hatására az OTP és a Magyar Telekom árfolyama is erősödött - mondta Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet