BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csapongás volt a piacokon

A Budapesti Értéktőzsde erősödött, a legtöbb fontos nemzetközi börze gyengült a hét zárónapján.

2020. szeptember 25. péntek, 17:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX 35,25 pontos, 0,11 százalékos emelkedéssel, 31 933,26 ponton zárt pénteken - írja az MTI.

A részvénypiac forgalma 9,8 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Varga Zoltán, az Equilor senior elemzője az MTI-nek kifejtette, hogy a nyugat-európai piacot esés jellemezte, folytatódott a csökkenő trend.

Elsősorban amiatt aggódnak a befektetők, hogy újra lezárások jöhetnek az őszi hónapokban a koronavírus-járvány miatt. Ez az amerikai indexeket nem érintette, ott nyereségben állnak - tette hozzá.

Az elemző szerint a magyar piac kissé felülteljesítő volt pénteken, az elmúlt napokban komoly csökkenés jellemezte szinte mindegyik vezető részvényt.

A vezető részvények esetében piacmozgató hír nem érkezett. A Richterről kiemelte, hogy a papírnál az elmúlt néhány napban volt egy erősebb pozitív korrekció, ahonnan lefordult; az OTP felfelé korrigált, a Mol pedig a csütörtöki esést követően erősödött a hét utolsó kereskedési napján.

A Mol 7 forinttal, 0,45 százalékkal 1559 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 105 forinttal, 1,18 százalékkal 8985 forintra nőtt, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,55 százalékkal 367 forintra emelkedett, forgalma 118,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 125 forinttal, 1,83 százalékkal 6705 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3263,45 ponton zárt pénteken, ez 21,05 pontos, 0,65 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

London kivételével indexcsökkenéssel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok vegyes kezdés után.

Az uniós gyűjtőindexek közül az FTSE EuroFirst 300 index 0,25 százalékos, a Stoxx Europe 600 index 0,24 százalékos veszteséggel fejezte be a pénteki kereskedést, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,71 százalékkal csökkent. Az európai gyűjtőindexek közel 4,0 százalékos veszteséget halmoztak fel a héten, az euróövezeti pedig 4,5 százalékosat.

Londonban 0,34 százalék nyereséggel zárt az FTSE-100 index pénteken. A frankfurti DAX 1,17 százalékkal, a párizsi CAC-40 pedig 0,69 százalékkal csökkent. Milánóban 1,09 százalékos, Madridban 0,17 százalékos indexcsökkenéssel végződött a pénteki tőzsdenap.

Az olajár csökkent pénteken és mintegy 3,0 százalékos heti veszteséget ért el. A Brent az európai kereskedési idő végén 0,38 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedelemben hordónként 41,78 dolláron, a WTI ára pedig 0,50 százalékkal 40,11 dollárra csökkent.

Az eurót 0,43 százalékkal jegyzik alacsonyabban 1,1622 dolláron, az arany spot ára pedig a dollár erejét tükrözve 0,25 százalékkal 1863,22 dollárra csökkent unciánként. Az arany ára több 4,0 százalékkal csökkent a héten, ami hat hete a legnagyobb heti vesztesége, a dollár pedig április óta a legjobb hetét tudhatja maga mögött.

Vegyes indexekkel indult a kereskedés pénteken az amerikai értékpapírpiacokon az előző napi pozitív zárás után.

A DJIA-30 index 0,45 százalék, az S&P-500 index pedig 0,27 százalék csökkenéssel, a Nasdaq Composite index viszont 0,04 százalék emelkedéssel kezdte a pénteki tőzsdenapot.

Az olajár csökkent, a globális kereskedelemben az amerikai piacok nyitásakor a WTI 0,99 százalékkal állt alacsonyabban hordónként 39,91 dolláron, a Brent ára 0,69 százalékkal 41,65 dollárra csökkent.

Az eurót 0,33 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1633 dolláron, az arany spot ára 0,52 százalékkal unciánként 1857,90 dollárra csökkent.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet