Kedd reggel az euróért 345 forintot kellett adni a devizapiacon, vagyis a magyar deviza erősödött péntek esti szintekhez képest, akkor ugyanis 247 forint felett járt az árfolyam. Igaz, hétfőhöz képest alig változott a jegyzés.
Trippon Mariann, a CIB elemzője szerint az elmúlt hetekben a kedvező globális befektetői hangulat és a MNB lépései is segítették a forinterősödést. A rövid oldali kamatemelés eredményeképpen a legalacsonyabb kamatú régiós devizából a legmagasabb kamatúvá vált a magyar deviza, ami egyébként jelentősen megdrágította a forint elleni spekulációt. Másrészt az eszközvásárlási program visszafogott, óvatos elindítása is megnyugtatta a piacokat.
Alapvetően azonban a régiós trendekkel együtt mozog a forint. Tartós nagymértékű forint gyengülésnek érdemben csökkent az esélye, de rövid távon nagymértékű további felértékelődésre sem számítunk. A következő időszakban a szakember 350 forint körüli euróárfolyamra számít.
