BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó nap lehet a tőzsdén

Emelkedésre lehet számítani csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT).

2020. január 9. csütörtök, 09:11

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Korrigálnak a részvénypiacok - idézi az MTI Varga Zoltánt, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzőjét. Jelentősen javult a nemzetközi befektetői hangulat, miután az iráni-amerikai viszállyal kapcsolatban Donald Trump amerikai elnök nyugalomra intett, és nem helyezett kilátásba további katonai lépéseket.

A hazai részvénypiac már előző nap délelőtt visszapattant, csütörtökön folytatódhat a pozitív korrekció. A hazai vezető részvények közül az OTP végül nem érte el a 14 370 forintos, rendkívül fontos támaszát, 14 600 forint közelében fordult. A következő ellenállási szint 15 000 forintnál húzódik. A Mol árfolyama a 2850 forintos támasz közelében fordult, itt 2930 forintnál látható a következő fontosabb akadály az emelkedésben. A Richter árfolyamát sikerrel tartotta meg a 6200 forintos támasz, most a 6400 forintos szint tesztelése előtt nyílhat lehetőség. A Magyar Telekom a 440 forintos szintről pattant fel, összességében azonban nincs változás, a 435-450 forintos sáv lehet irányadó a következő napokban is.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 441,38 pontos, 0,99 százalékos emelkedéssel, 44 932,18 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma az átlagosnál alacsonyabb, 7,2 milliárd forint volt. A Mol 16 forinttal, 0,56 százalékkal 2888 forintra erősödött, 1,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 170 forinttal, 1,16 százalékkal 14 870 forintra nőtt, forgalmuk 3,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5,50 forinttal, 1,25 százalékkal 444,50 forintra emelkedett, forgalma 138,1 millió forint volt. A Richter-papírok ára 95 forinttal, 1,53 százalékkal 6320 forintra nőtt, forgalmuk 1,6 milliárd forintot ért el.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet