BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot esett a Mol, lehúzta a BUX-ot

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 334,55 pontos, 0,77 százalékos csökkenéssel, 43 370,30 ponton zárt hétfőn.

2019. december 2. hétfő, 18:24

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac forgalma 10,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek a pénteki záráshoz képest - összesített az MTI.

A nap végére elromlott a nemzetközi hangulat, ami hatással volt a magyar piacra is, főként a vezető részvények közül a Molra, amely több hetes mélypontjára esett. Ezzel magyarázható a BUX gyengülése is - mondta Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője az MTI-nek.

A Mol 68 forinttal, 2,33 százalékkal 2854 forintra csökkent, 2,3 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 60 forinttal, 0,42 százalékkal 14 270 forintra esett, forgalmuk 5,9 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,68 százalékkal 442 forintra erősödött, forgalma 152,2 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,85 százalékkal 5815 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3957,61 ponton zárt hétfőn, ez 7,10 pontos, 0,18 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet