BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozitív korrekció jöhet Budapesten

Emelkedéssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) pénteken az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője, Varga Zoltán szerint.

2019. november 15. péntek, 09:08

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A javuló nemzetközi befektetői hangulat miatt a pozitív tartományban nyithat a BUX - vélekedett a szakértő az MTI szerint.

A vezető részvények közül a Molnál a 3000 forintos támaszra érdemes figyelni, csütörtökön ezen a szinten zárt a papír. Az OTP grafikonján nincs egyértelmű irány, 13 500 forint közelében húzódik támasz, 14 000 forintnál ellenállási szint. A Richter töretlenül emelkedik, a következő fontosabb szint 5800 forintnál található. A Magyar Telekom árfolyamát továbbra is a 435-445 forintos tartomány határozhatja meg - jelezte a szakértő.

Kitért arra is, hogy a 4iG Nyrt. nagy növekedést ért el az idei első háromnegyed évben a vállalat csütörtökön közzétett gyorsjelentése szerint.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX minimális, 1,94 pontos emelkedéssel, 43 218,28 ponton zárt csütörtökön, a részvénypiac forgalma 9,0 milliárd forint volt. A Mol 16 forinttal, 0,53 százalékkal 3000 forintra csökkent, 2,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,15 százalékkal 13 770 forintra erősödött, forgalmuk 2,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,45 százalékkal 438 forintra esett, forgalma 190,2 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 35 forinttal, 0,61 százalékkal 5755 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet