BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

Emelkedéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék kedden, mert derűlátóbbak a befektetők, miután Donald Trump amerikai elnök felfüggesztette a Mexikó elleni vámokat - írja az MTI.

2019. június 11. kedd, 18:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 0,29 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,93 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,48 százalékos pluszban zárt.

A frankfurti tőzsde jelentősebb erősödését részben az okozta, hogy miután hétfőn zárva volt, megpróbálta kedden behozni a többi vezető európai börze hétfői nyereségét.

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,64 százalékkal emelkedett kedden.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik.

A Brent hordónként 12 cent (0,19 százalék) pluszban, 62,41 dolláron, míg a WTI 10 cent (0,21 százalék) nyereségben, 53,36 dolláron forgott délután hat óra körül.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára 0,06 százalékkal (0,85 dollár), 1330,15 dollárra emelkedett.

Egy euróért 1,1315 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon a kora reggeli 1,1316 dollár után.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet