BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedhet Budapest

Enyhe emelkedésre számítanak a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) pénteken az MTI-nek nyilatkozó piaci szakértők - írja az MTI.

2019. május 24. péntek, 08:46

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nemzetközi szinten csütörtökön az amerikai-kínai kereskedelmi háborúval kapcsolatos félelmek domináltak, emiatt az amerikai tőzsde is mínuszban zárt. Ennek a tükröződése látszik az ázsiai piacokon, ahol vegyes a kép, de érdemi erő nem rajzolódik ki. Az európai határidős indexek mérsékelt pozitív nyitást mutatnak, ezzel párhuzamosan a magyar tőzsdén is enyhe emelkedés jöhet - nyilatkozta Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője.

Kiss Nicholas, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője szerint pozitív hangulatú kereskedés várható a tőzsdén, a BUX-ot a Richter és az OTP húzhatja.

A vezető részvények közül emelkedhet a Richter, a cég által reggel közzétett hírnek köszönhetően, miszerint szerződést kötött a Seqirus gyógyszeripari vállalattal a cariprazine gyógyszer ausztráliai és új-zélandi értékesítéséről - tette hozzá.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 174,13 pontos, 0,43 százalékos csökkenéssel, 40 010,72 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 10,5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. A Mol árfolyama 26 forinttal, 0,81 százalékkal 3182 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 40 forinttal, 0,33 százalékkal 12 160 forintra mérséklődött, forgalmuk 5,9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,43 százalékkal 414 forintra esett, forgalma 464,6 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 10 forinttal, 0,20 százalékkal 5070 forintra erősödött, a részvények forgalma 619,4 millió forintot ért el.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet