BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödött Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 51,97 pontos, 0,14 százalékos emelkedéssel, 36 156,04 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 17,0 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2018. szeptember 13. csütörtök, 17:55

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alig mozdult a hazai részvényindex, a vezető papírok árfolyama azonban nagyobb mértékben változott. A nap vesztese a Richter volt, a papír 2 százalékkal esett, és gyengült a Magyar Telekom is. Az OTP ugyanakkor csaknem egy százalékkal erősödött, és pluszban tárt a Mol is - mondta Imrei János, az OTP Treasury üzletkötője az M1-en.

A Mol 20 forinttal, 0,70 százalékkal 2860 forintra erősödött, 3,3 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 95 forinttal, 0,95 százalékkal 10 070 forintra nőtt, forgalmuk 11,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,74 százalékkal 405 forintra csökkent, forgalma 172,3 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 105 forinttal, 2,02 százalékkal 5095 forintra esett, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.

A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet