A részvénypiac forgalma 10,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az M1 csatornán elmondta: a német DAX index a BUX-hoz hasonló mértékben csökkent. A vezető elemző kiemelte, hogy az egész hét teljesítményét nézve a magyar piac jócskán felülteljesítette a nemzetközi börzéket.
A Mol 0,1 százalékkal 2960 forintra csökkent 2,8 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,2 százalékkal 10 330 forintra esett, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom közel 1 százalékkal 410 forintra gyengült, forgalma 141,1 millió forint volt.
A Richter 0,3 százalékkal 5260 forintra drágult, a papírok forgalma 1,6 milliárd forintot ért el.
Képünk forrása: Shutterstock
