BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bágyadt napja volt Budapestnek

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 261,54 pontos, 0,70 százalékos csökkenéssel, 36 971,86 ponton zárt hétfőn.

2018. szeptember 3. hétfő, 18:21

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 4,7 milliárd forint volt. A vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek a pénteki záráshoz képest, a Richter az 5500 forintos szint alá került.

Kuti Ákos, az MKB Bank vezető elemzője az M1 csatornán elmondta, várakozásaiknak megfelelően nyugodt, kiegyensúlyozott volt a kereskedés. Az Egyesült Államok piacai hétfőn a nemzeti ünnep miatt zárva voltak, és ilyenkor mind a magyar, mind az európai piacokon kisebb a "lelkesedés" - tette hozzá.

A vezető kiemelte a Waberer's-részvények közel 10 százalékos emelkedését. A múlt héten történelmi mélységbe került a Waberer's árfolyama, ez, valamint a menedzsment nagyon pozitív előretekintése megtette hatását, hirtelen sokan "megszerették" a Waberer'st- mondta.

A Mol árfolyama 8 forinttal, 0,28 százalékkal 2862 forintra csökkent, 572,1 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 120 forinttal, 1,16 százalékkal 10 240 forintra esett, forgalmuk 1,2 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 1 forinttal, 0,24 százalékkal 413,50 forintra erősödött, forgalma 220,3 millió forint volt.

A Richter-papírok 75 forinttal, 1,36 százalékkal 5455 forintra gyengültek, forgalmuk 2,4 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3724 ponton zárt hétfőn, ez 27,86 pontos, 0,75 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.

A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet