A csökkenés elérte a blue chipeket is, egyedül a Richter papírjai emelkedtek. A cég részvényárfolyama 4,11 százalékos emelkedés után 5825 forintos jegyzésen állt meg. A Mol 1,92 százalékos mínusszal 2756 forinton, az OTP 0,47 százalékos esés után 10650, a Magyar Telekom 0,94 százalékos csökkenést követően 420 forinton állt meg.
A nap nyertese az Őrmester Nyrt. volt, mely 1 060 forinton állt meg egy 19,1 drágulást követően, igaz csak 1,25 millió forintos forgalom mellett. A nap legnagyobb vesztese a 7,69 pontot gyengülő, és így 1200 forinton jegyzett Kulcssoft volt.
Az amerikai tőzsdék is enyhe gyengüléssel nyitottak csütörtökön.
A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.
