BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szép napot várnak Budapesten

A nemzetközi kedvező hangulattal összhangban emelkedés várható az MTI-nek nyilatkozó szakértők szerint pénteken a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT).

2018. február 16. péntek, 08:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

"Amerikában emelkedéssel zárt a tőzsde, Ázsiában emelkedés figyelhető meg, Európában a vevők dominálnak és a régióban is jó a hangulat, így a magyar tőzsdén is kedvező folyamatokra lehet számítani" - jósolta az MTI-nek Rövid Szabolcs, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője.

Úgy látja, a Richter-papírok - melyek értéke napok óta esett, köszönhetően az Esmya termékükkel kapcsolatban felmerült aggályok miatt - csütörtökön 4,5 százalékos emelkedéssel zárt. Rövid Szabolcs szerint elképzelhető, hogy tovább nő a kereslet a gyógyszeripari vállalat részvényei iránt.

Kedvező piaci hangulatban nyithat pénteken a BUX Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemezője szerint, aki a csütörtöki amerikai kereskedés pozitív zárása után a magyar index emelkedésére számít.

Kiss arra számít, hogy piaczárás után a Standard & Poor's a magyar adósbesorolást nem változtatja meg. Felminősítésre szerinte az országgyűlési választások után kerülhet sor.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 68,15 pontos, 0,18 százalékos emelkedéssel, 38 522,50 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 17,2 milliárd forint volt. A Mol 30 forinttal, 1,04 százalékkal 2868 forintra csökkent, 1,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 130 forinttal, 1,12 százalékkal 11 450 forintra esett, forgalmuk 6,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,86 százalékkal 460,50 forintra gyengült, forgalma 184,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 250 forinttal, 4,53 százalékkal 5770 forintra erősödött, a részvények forgalma 4,0 milliárd forintot ért el.

A fotó forrása: Napi.hu.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet