BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedéssel nyitott New York

A befektetői hangulatot rontja az észak-koreai konfliktus miatti aggodalom. Ugyanakkor kedvező hír a piacok számára, hogy az amerikai kereskedelmi minisztérium szerdai közlése szerint az amerikai külkereskedelmi hiány a vártnál kevésbé nőtt júliusban - írja az MTI.

2017. szeptember 6. szerda, 16:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A befektetők ezenkívül az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed gazdasági helyzetelemzését (Bézs Könyv) várják, amelyet közép-európai idő szerint szerdán este 8 órakor tesznek közzé.

A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,29 százalékos, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,33 százalékos plusszal, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,30 százalékos emelkedéssel kezdte a kereskedést.

A szerdai tőzsdenyitáskor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 67 cent emelkedéssel, 54,05 dolláron állt.

Ugyanekkor Londonban az FTSE100 index 0,35 százalék mínuszban, Párizsban a CAC40 index 0,33 százalék pluszban állt, Frankfurtban a DAX30 mutató 1,08 százalék emelkedést jelzett.

Kedden csökkenéssel zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 234,45 ponttal, 1,07 százalékkal 21 753,11 pontra süllyedt.

Az S&P 500-as mutatója 18,62 ponttal, 0,75 százalékkal lett alacsonyabb, és 2457,93 ponton fejezte be a napot.

A technológiai részvények Nasdaq Composite indexe 59,76 pontot, 0,93 százalékot vesztett, és 6375,57 ponton zárt.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet