BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenéssel nyitott New York

Csökkenéssel nyitottak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói kedden - írja az MTI.

2017. szeptember 5. kedd, 15:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A piaci hangulatot jelentősen rontja az észak-koreai nukleáris fenyegetés, a befektetők ezenkívül kedden az amerikai gyáripari megrendelések júliusi adataira figyelnek.

A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,34 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,29 százalék mínusszal, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,31 százalék csökkenéssel kezdte a kereskedést.

A tengerentúli tőzsdenyitáskor az északi-tengeri Brent olajfajta 89 cent emelkedéssel, hordónként 53,23 dolláron állt.

Ugyanekkor Londonban a FTSE100 index 0,08 százalék mínuszban, Párizsban a CAC40 index 0,05 százalék pluszban állt, Frankfurtban a DAX30 mutató 0,68 százalék emelkedést jelzett.

Nemzeti ünnep miatt hétfőn zárva tartott a New York-i tőzsde.

A legutóbbi kereskedési napon, múlt pénteken erősödéssel zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 40,01 ponttal, 0,18 százalékkal 21 988,11 pontra nőtt. Az S&P 500-as mutatója 4,88 ponttal, 0,2 százalékkal emelkedett és 2476,53 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite indexe 6,67 ponttal, 0,1 százalékkal lett több, 6435,33 ponton zárt.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet